Безкоштовне протезування кінцівок в Україні: де і як зробити

Надіслано Юрий Николаевич, 17. Nov 2022 у Протезування

Юрий Николаевич
Редактор
Молодший
22 пости
"Всегда вперед)"
, змінено Юрий Николаевич на 17. Nov 2022


Наразі протезування й реабілітації потребують понад тисяча військових і цивільних, що втратили кінцівки внаслідок війни: де і як це можна зробити?


Близько 500 поранених бійців на день, з них понад половина – з травмами кінцівок. Під час активної фази війни понад тисяча поранень уже закінчились для українців вимушеними ампутаціями, інвалідністю, фантомними болями. Яким чином і де люди, що втратили руки чи ноги внаслідок війни, можуть пройти реабілітацію та протезування? Дізнавався "СтопКор".

Щодня на фронті гинуть 60-100 українських бійців, а ще пів тисячі – отримують поранення різного ступеню тяжкості. Таку гірку статистику днями озвучив президент Володимир Зеленський.

За даними Генштабу ЗСУ, до 60% від усіх травм, зазнаних на фронті, становлять саме поранення кінцівок. Відтак за понад 100 днів активних бойових дій кількість ампутацій та потреби у протезах серед захисників уже вимірюються тисячами. 

І це – не рахуючи цивільних, які теж масово потерпають мінно-вибухових та осколкових травм, іноді – ускладнених неможливістю вчасно отримати належну медичну допомогу.

"Станом на 24 лютого 2022 року було зафіксовано близько 500 учасників бойових дій з різними ступенями ампутації кінцівок, у тому числі з подвійними ампутаціями, які потребували протезування. 

Кількість таких поранень серед військовослужбовців зростала з року в рік.

 Після 24 лютого точної статистики наразі немає, але можу сказати, що загальна чисельність таких пацієнтів збільшилась удвічі – щонайменше до тисячі осіб. Це – не тільки військові, а й мирні мешканці", – розповів у коментарі "СтопКору" уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, військовий фельдшер Вадим Свириденко.


Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся, щоб коментувати цю публікацію
Лише авторизовані користувачі можуть відповідати на повідомлення. Це допомагає очистити форуми від спаму.