А відповідь, насправді, дуже проста.
Вона криється в тому, що для того, щоб виписати паперовий рецепт, вам потрібен клаптик паперу і ручка. І щоб прийняти його - тільки очі.
А от з електронним рецептом потрібний доступ до відповідної інформаційної системи. І саме тут собака і зарита.
Авторами ідеї та реалізації є все ті ж наші знайомі соросята, які зараз потужно засіли в Міністерстві охорони здоров‘я і держлікслужбі.
Схема проста як двері і випробувана раніше на «Прозорро».
Спочатку за гранти розробляємо начебто державну інформаційну систему (eHelsi, eРецепт, тощо).
А потім виявояється, що якщо ви лікарня, або аптека, то просто так взяти і підключитися до неї ви не можете.
О-о-он там є майданчик, зверніться до нього, він вас за гроші підключить. Можете навіть влаштувати тендер між кількома майданчиками, вони всі наші.
Ціну питання можете побачити, наприклад, за посиланням, розміщеним в першому коментарі.
Районна лікарня купує декілька десятків підключень на рік за 200 000 грн. А скільки у нас в країні лікарень та амбулаторій? Тисячі. От вам вже сотні мільйонів гривень на рік в кишені спритних ділків. А скільки аптек? От вже мільярди.
Вам це нічого не нагадує? Це та сама схема, що і саме «Прозорро» з майданчиками. І те ж саме, що вони хотіли влаштувати на митниці. Спочатку запровадити якесь «електронне» державне регулювання чогось, що регулювати не потрібно або того, що і так відрегульовано.
А потім обілечувати через майданчики всіх дотичних, виймаючи з кишень бізнесу та державного бюджету мільярди на рік.
І плювати їм на те, що в підсумку за все це платимо ми, громадяни - своїми грошима, а в даному випадку ще і своїм часом.
Соросята - публіка абсолютно безпринципна, і їм не шкода нікого, навіть пенсіонерів, які тепер будуть вдвічі більше сидіти в чергах в лікарнях. В чергах за електронними рецептами.
Коментарі