Петро КУЗИК: «Війна – це значною мірою мистецтво обману. Харківська операція – класичний приклад...»

«Бахмут виконав свою функцію: він став м’ясорубкою, через яку ми пропустили десятки тисяч ворогів». Кілька цікавих тез з інтерв’ю командира батальйону "Свобода" Петра Кузика на YouTube-каналі «Курбанова LIVE».

Війна в Україні
11. Apr 2023
189 переглядів
Петро КУЗИК: «Війна – це значною мірою мистецтво обману. Харківська операція – класичний приклад...»
«Задача нашого підрозділу під Бахмутом – тримати позиції і по-максимуму знищувати ворогів. Слова «Бахмут наш» я особисто чув разів з 20 у перехоплених розмовах росіян. Мабуть, вони так собі підіймають бойовий дух…
 
Насправді подібне було в Рубіжному. Росіяни дуже часто заявляли, що вони взяли місто при тому, що це відбувалось тоді, коли ми їх клали пачками. На піку протистояння, думаю, тепер про це можна розповідати. Рубіжне боронило 300 українських вояків. Нам протистояло кілька тисяч ворожої армії. Але навіть з такою кількісною перевагою вони ніяк не могли взяти місто в лоб. Згодом їм вдалось зайти з флангів і взяли нас в оточення. Ми з того оточення вийшли. У Сіверодонецьку також не змогли прорватись напряму. Ворог підірвав мости і притиснув українські війська до річки. Ми тоді виходили з напівоточення.
 
Сьогодні, говорячи про захоплення Бахмута, вони видають бажане за дійсне. Коли не можуть здобути воєнної перемоги, вони її придумують. Коли ж вони захоплюють маленьке село, то святкують з величезною помпою, абсолютно ігноруючи той факт, що при цьому поклали тисячі вагнерівців, казаков і ополченців. Фактично це військовий злочин їхнього керівництва проти свого ж війська. Подібне уже довгий час триває під Бахмутом. За великим рахунком, Бахмут виконав свою функцію. Він став пасткою для ворожих військ, м’ясорубкою через яку ми пропустили десятки тисяч ворогів. Навіть якщо раптом їм тимчасово вдасться взяти Бахмут, то глобально це все одно буде для них поразкою, зважаючи на те, скільки живої сили і техніки тут втрати. Однак, відверто кажучи, я не думаю що їм вдасться захопити Бахмут».
 
Московити готуються наступати
 
«Ворог дуже тривалий період не припиняв штурмувати Бахмут. 10-15 наступів на добу. Зараз динаміка зменшилась. Цілком імовірно, що вони накопичують техніку, поповнюють запаси, проходять злагодження.
 
Їхній зимовий наступ цілком провалився – не змогли взяти ні Бахмут, ні Соледар, але при тому втратили дуже багато живої сили. Тепер вони посилено готуються до весняної спроби наступу. Це лише моя думка, однак припускаю, що він може бути саме по лінії Бахмута. Ми, піхотинці, знову опинимось у самому пеклі війни й отримаємо задачу від командування – вистояти за будь-яку ціну. Ми до цього готові. Будемо їх тут перемелювати, а потім, сподіваюсь, підемо в контрнаступ по різних напрямках – вдаримо по ослабленому ворогу.
 
Готуючи свій наступ, ворог водночас перебуває в очікуванні нашого контрнаступу. Це змагання тактики, витримки… У кого нерви швидше здадуть, хто кого обдурить… Війна – це значною мірою мистецтво обману. Та ж таки Харківська операція – класика. Як в боксі, показав зліва, а вдарив справа. Так буде і зараз… Хто кого перехитрить, хто буде вправнішим – той і переможе.
 
Ключем до наших військових успіхів є професійне командування, якому ми довіряємо, а також вмотивованість українських бійців. Окупант на рядовому рівні взагалі не розуміє, що робить на цій війні. За нашою інформацією, близько 80% вагнерівців, що воювали в районі Бахмута, не доживали до першої зарплати. В нас люди також виснажуються, але в москалів ситуація з морально-психологічним станом куди гірша. Вони пачками тікають. Ми з перехоплень дізнались про випадки, коли ворожі солдати, аби втекти, стріляли в своїх командирів.
 
…Наш батальйон «Свобода» брав участь в пекельних боях у Рубіжному, Сіверодонецьку, під Горлівкою, де ми знищували окупантів у величезній кількості, однак лише після контрнаступу на Харківщині ми по-справжньому усвідомили сенс і значення своєї роботи. Їхню живу силу потрібно було перемелювати, максимально ослаблювати, поки готувався удар на іншому напрямку. Аналогічно і зараз, надіємось, що цей удар невдовзі буде. Ми справді чекаємо контрнаступу, адже доволі важко так довго перебувати в обороні. І дуже хочеться брати участь у штурмі. Поки нам доводиться виконувати найбільш брудну і складну роботу, але все ж звільнення українських міст – це мрія для кожного солдата. Хочемо бути причетними до цих подій».

Коментарі

Жодних коментарів до цієї статті додано не було

Додати новий коментар

Ви повинні увійти до системи, щоб додати новий коментар. Log in
Все буде Украина)
Редактор
Розділи статей
Війна в Україні
Війна 24.02.2022
Загиблі Цивільні
Загиблі Цивільні
Безвісти Зниклі
Безвісти Зниклі
Загиблі військові
Загиблі у військові
Звільнені з полону
Звільнені з полону
Зрадники України
Зрадники України
Волонтерський рух
Волонтерський рух
Різне на тему
Різне на тему
Нові Коментарі
Фраза із статті ---> Рекрутинг до ЗСУ: за два місяці звер...
В Україні відкрили перший цент...
Это еще война не закончилась,а что будет потом?
Гранатометника ЗСУ засудили на...
Сомнений нет)Все возможно.
Російська ПВК "Вагнер"