УПЦ МП офіційно просять піти із Лаври. УПЦ: Ми не підемо, документ нічого не означає

Заповідник "Києво-Печерська лавра" попередив Свято-Успенський монастир УПЦ МП, що розриває договір із ним про оренду території та будівель Києво-Печерської Лаври з 29 березня. Документ опублікував офіційний вебсайт УПЦ МП.

Різне на тему
10. Mar 2023
109 переглядів
УПЦ МП офіційно просять піти із Лаври. УПЦ: Ми не підемо, документ нічого не означає

Документ констатує, що міжвідомча робоча група встановила порушення монастирем умов договору від 19 липня 2013 року про використання безплатно наданого державного майна.

"Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 09.03.2023 №06/34/2234-23, на підставі п. 8.1. Договору, Заповідник попереджає про розірвання Договору з 29.03.2023 року", – сказано у попередженні.

ДОПОВНЕНО о 18:30. На думку митрополита УПЦ ПМ Климента, "наразі цей документ нічого не значить", оскільки він виглядає як "ультиматум" і не містить "юридичних обґрунтувань". Про це він сказав журналісту LIGA.net.

"Для нас це просто роздуми керівника заповідника, не підкріплені юридичною аргументацією", – сказав Климент.

На запитання журналіста, чи піде УПЦ МП із Лаври, митрополит відповів негативно.

"Як ми можемо йти? Ми відповідальні за це надбання, це культурне надбання, яке ми зберігали десятиліттями. А тепер ми маємо на поталу тим, хто руйнував, його залишити?" – сказав він.

Голова Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський повідомив , що листом заповідник попередив монастир про розірвання договору 2013 року, але за деталями порадив звернутися до директора заповідника. В. о. директора заповідника Олександр Рудник відповів на дзвінок, але відмовився від коментарів, пославшись на нараду.
 
Заступник міністра культури Тарас Шевченко наголосив у Facebook, що розірвання договору "стосується усіх приміщень, які орендує УПЦ МП в Лаврі".
 
Заступниця міністра культури Катерина Чуєва підтвердила , що в документі про розірвання договору йдеться про Нижню лавру, на території якої знаходяться храми, знамениті лаврські печери, семінарія, духовна академія, синодальні відділи та резиденція предстоятеля церкви митрополита Онуфрія.

Коментарі

Жодних коментарів до цієї статті додано не було

Додати новий коментар

Ви повинні увійти до системи, щоб додати новий коментар. Log in
Все буде Украина)
Редактор
Розділи статей
Війна в Україні
Війна 24.02.2022
Загиблі Цивільні
Загиблі Цивільні
Безвісти Зниклі
Безвісти Зниклі
Загиблі військові
Загиблі у військові
Звільнені з полону
Звільнені з полону
Зрадники України
Зрадники України
Волонтерський рух
Волонтерський рух
Різне на тему
Різне на тему
Нові Коментарі
Фраза із статті ---> Рекрутинг до ЗСУ: за два місяці звер...
В Україні відкрили перший цент...
Это еще война не закончилась,а что будет потом?
Гранатометника ЗСУ засудили на...
Сомнений нет)Все возможно.
Російська ПВК "Вагнер"