Розстріл за Слава Україні ВІДЕО

Український військовополонений Олександр Мацієвський був оточений під час раптової атаки російських військ під Бахмутом. Окупанти атакували хвилями, переступаючи через трупи своїх товаришів.

Війна в Україні
12. Apr 2023
2683 переглядів
Розстріл за Слава Україні ВІДЕО

Товариші по службі Олександра Мацієвського зі 163-го батальйону ТРО розповіли про те, як Герой України потрапив у полон до російських окупантів, після чого його застрелили за слова "Слава Україні!". Про це пише The Wall Street Journal у статті, опублікованій 31 березня.

Так, вранці 30 грудня рядовий Мацієвський і ще 15 осіб попрямували до лінії дерев біля села Червона Гора, щоб підтримати танкову бригаду, яка обороняла північну частину Бахмута Донецької області.

Бійці рили окопи для укриття близько 15 хвилин, коли російські війська атакували. Гілки почали падати, оскільки міномети розривали дерева над головою.

"Це ставало все більш і більш інтенсивним", — згадує рядовий В'ячеслав Ковальов, який отримав кулю в литки й був евакуйований з поля бою разом з іншим солдатом.

Російські війська наступали на них хвилями, топчучи тіла тих, хто був застрелений перед ними, розповів сержант Василь Замола. Якоїсь миті він помітив російські війська зліва від себе, де перебували рядовий Мацієвський і четверо інших. Їх обійшли з флангу.

ід час денного бою бійці зробили кілька спроб дістатися до групи рядового Мацієвського, але обстріл був занадто інтенсивним. Денне світло слабшало, а прилади нічного бачення були недостатньо хороші, щоб продовжувати бій у темряві. Було віддано наказ відступити на більш укріплені позиції.

"Якби не це, ми б усі загинули", — сказав сержант Замола.

             Як мати Олександра Мацієвського дізналася про смерть сина

Ніжином поповзли чутки, що 163-й батальйон зазнав великих втрат. Параска Демчук звернулася до місцевого військкомату з питанням про сина. Там не надали жодної інформації. Військова база, де служив рядовий Мацієвський, і поліція теж нічого не повідомили.

Після того, як 163-й батальйон повернувся на базу в Чернігів на початку січня без рядового Мацієвського. Один із членів його підрозділу повідомив Демчук, що її син зник безвісти і, найімовірніше, загинув.

9 лютого Демчук зателефонували з поліції. У морзі в Києві перед нею постав зрешечений кулями труп її єдиного сина, знайдений під час обміну з російськими військами. За її словами, частина його голови була відсутня, але не можна було не помітити ні рану над бровою, ні родиму пляму на нозі.

Через кілька днів Демчук поховала сина, але питання про те, як він помер, продовжували мучити її.

"Мати повинна знати — незалежно від того, наскільки це боляче", — сказала вона.

Відповідь прийшла до неї у вигляді відео, яке висвітилося на її телефоні, коли вона одного вечора повернулася додому з роботи і сіла за кухонний стіл. На відео був зображений чоловік, у якому вона одразу ж упізнала свого сина, що стояв по коліно в канаві з сигаретою, яка звисала з куточка рота.

Розстріл військовополоненого за "Слава Україні!"

6 березня в мережі з'явилося відео як окупанти розстріляли українського військовополоненого за фразу "Слава Україні". В ОП заявили, що це приклад "національної нікчемності та слабкості" росіян.

Не рекомендується до перегляду особам, які не досягли 18 років, вагітним жінкам та людям зі слабкою психікою».

УВАГА ВІДЕО МІСТЬ СЦЕНИ НАСИЛЛЯ

Коментарі

Жодних коментарів до цієї статті додано не було

Додати новий коментар

Ви повинні увійти до системи, щоб додати новий коментар. Log in
Все буде Украина)
Редактор
Розділи статей
Війна в Україні
Війна 24.02.2022
Загиблі Цивільні
Загиблі Цивільні
Безвісти Зниклі
Безвісти Зниклі
Загиблі військові
Загиблі у військові
Звільнені з полону
Звільнені з полону
Зрадники України
Зрадники України
Волонтерський рух
Волонтерський рух
Різне на тему
Різне на тему
Нові Коментарі
Фраза із статті ---> Рекрутинг до ЗСУ: за два місяці звер...
В Україні відкрили перший цент...
Это еще война не закончилась,а что будет потом?
Гранатометника ЗСУ засудили на...
Сомнений нет)Все возможно.
Російська ПВК "Вагнер"