Як шукати зниклих безвісти під час війни

З початком активних бойових дій на околицях Києва та в напрямках Харкова, Маріуполя, Сум, Херсона, Чернігова зв’язок з місцевими жителями був частково або повністю втрачений.

Безвісти Зниклі
19. Nov 2022
159 переглядів
Як шукати зниклих безвісти під час війни

З початком активних бойових дій на околицях Києва та в напрямках Харкова, Маріуполя, Сум, Херсона, Чернігова зв’язок з місцевими жителями був частково або повністю втрачений. Окупанти навмисне відрізають населення від будь-яких засобів комунікації, щоб поширювати дезінформацію та сіяти паніку. Через високий рівень небезпеки відновити зв’язок складно, тому близькі та рідні можуть мовчати кілька днів або й тижнів. Завдяки широкій мережі волонтерів зниклих безвісти можна знайти кількома шляхами.

Цей матеріал — зведення з різних джерел, основним з яких є інструкція «Пошук зниклих безвісти в 2022 році під час бойових дій, блокади або російської окупації», яка постійно оновлюється. Там описано детальні інструкції та інструменти для самостійного пошуку або в складі команд.

Нижче наводимо деякі поради, які можуть допомогти вам із пошуком.

                                     Місцеві волонтери

 Сконтактуйтеся з волонтерами міста чи селища, де перебувала зникла людина або куди вона планувала переміститися. Залежно від мети пошуку, попросіть відвідати її за точною адресою, доставити ліки чи продукти харчування або евакуювати.

Місцеві волонтерські групи можна шукати за назвами населеного пункту в соціальних мережах. До прикладу, Українська Волонтерська Служба створила цілу мережу локальних чатів.

              Вебсторінки та канали пошуку в соцмережах


Пошук зниклих — телеграм-канал, який став однією з центральних баз із оголошеннями про зниклих людей. Тут можна перевірити чи публікували вже оголошення про того, кого ви шукаєте. Зробити це можна через пошук за прізвищем українською та російською.

Якщо оголошення про людину, яку ви шукаєте, вже опубліковане на каналі — зв’яжіться з тими, хто подав цей запит на пошук (в оголошеннях вказують номер та ім’я шукача).

Якщо ж оголошення немає — подайте запит на пошук через спеціальну гугл-форму. Вказуйте якомога більше деталей про особу та ваш останній контакт із нею.

Крім оголошень, на каналі почасти публікують списки евакуйованих з небезпечних точок. У таких списках також може бути людина, яку ви шукаєте.

Створений за ініціативи «Міжнародної асоціації кібербезпеки» та інших громадських організацій бот «Знайди рідних» допоможе відшукати зниклого в межах України та за кордоном.

Заявку на пошук зниклого можна також залишити на сайті львівської пошуково-рятувальної волонтерської організації «SARVA» та слідкувати за оновленнями на фейсбук-сторінці.

Для деяких регіонів діють телеграм-канали або чати для пошуку. Наприклад, якщо людина, яку ви шукаєте, живе у Харкові, скористайтеся місцевим телеграм-ботом @Nadiia_Kharkiv_bot.

Для Київщини віднедавна створили телеграм-бот «Шукаю рідних Київська область».

                         Пошук зниклих дітей

Першими з гарячих точок вивозять жінок та дітей. Через інтенсивний потік переселенців та стресові умови евакуації часто губляться неповнолітні. Служба розшуку дітей допоможе знайти загублену дитину в межах країни, а Missing Children Europe — за кордоном.

Залишіть відомості про зниклого та свої контакти у соціальних мережах транзитних населених пунктів та тих місць, куди привозять евакуйованих з гарячих точок. На їхніх сторінках часто викладають звіти евакуації зі списками вивезених людей. Переглядайте їх та залишайте в коментарях запит на пошук зниклого.

Слідкуйте за усіма можливими зупинками евакуації, тримайте зв’язок з місцевими волонтерами, а також зниклими, яких вже евакуювали і знайшли. Вони можуть володіти корисною інформацією: від порад про місцеві канали зв’язку в межах евакуаційного маршруту до конкретних свідчень про вашу людину.

                               Офіційні інституції

Національне інформаційне бюро збирає інформацію про українських військовополонених, загиблих, а також зниклих безвісти. Бюро вже приймає запити за гарячою лінією 1648, для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287–81–65Сайт бюро незабаром запустять в роботу.

                                    Командна робота

Гуртуйтеся з шукачами, пошук яких зосереджений на тих самих населених пунктах, які цікавлять і вас. Ваші зниклі ймовірно могли перетинатися, тому діліться інформацією і допомагайте групам пошуку (наприклад, надрукувати список евакуйованих з рукописного листка для поповнення електронної бази). Це пришвидшить пошуки відразу кількох людей.

                               Якщо людина знайшлася

Якщо зниклий знайшовся і вже у безпеці — повідомте про це всі канали пошуку, де ви подавали запит. Діліться досвідом і вірою в успішний пошук з іншими шукачами, яким необхідна допомога.

Коментарі

Жодних коментарів до цієї статті додано не було

Додати новий коментар

Ви повинні увійти до системи, щоб додати новий коментар. Log in
Все буде Украина)
Редактор
Розділи статей
Війна в Україні
Війна 24.02.2022
Загиблі Цивільні
Загиблі Цивільні
Безвісти Зниклі
Безвісти Зниклі
Загиблі військові
Загиблі у військові
Звільнені з полону
Звільнені з полону
Зрадники України
Зрадники України
Волонтерський рух
Волонтерський рух
Різне на тему
Різне на тему
Нові Коментарі
Фраза із статті ---> Рекрутинг до ЗСУ: за два місяці звер...
В Україні відкрили перший цент...
Это еще война не закончилась,а что будет потом?
Гранатометника ЗСУ засудили на...
Сомнений нет)Все возможно.
Російська ПВК "Вагнер"